Увага! Змінені норми харчування для дітей!
Фрукти, овочі, ягоди, кускус, морська риба, менше цукру й солі. З 01 січня 2022 року харчування в школі здійснюється за новими нормами відповідно до постанови Кабміну від 24.03.2021 №305 .
У ЧОМУ ВАЖЛИВІСТЬ НОВИХ НОРМ ХАРЧУВАННЯ
Особливість споживання цукру, солі та інших харчових продуктів у нових нормах харчування враховує міжнародний досвід, рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, а також рекомендації дієтологів / гастроентерологів / педіатрів щодо здорового харчування, відповіло МОЗ у коментарі “Новій українській школі”.
Міністерство звертає увагу на те, що необхідно поступово зменшувати споживання напоїв зі значним вмістом цукру.
Кількість його споживання – це лише харчова звичка, яка дуже добре піддається корекції. Міністерство охорони здоров’я закликає поступово зменшувати цукор у раціоні дітей не лише в школах, а також обов’язково робити це і вдома. Харчування дітей та всіх людей має бути здоровим та збалансованим.
На картоплю ввели окрему норму
Усі знають, що овочів та фруктів треба їсти більше. Відтепер у звітах про стан виконання натуральних норм харчування картоплю рахуватимуть окремо. Переважно цей овоч піде на приготування перших страв та на одну-дві окремі страви на тиждень. До того ж картоплю готуватимуть більш корисними способами: наприклад, запікатимуть.
Овочі будуть щодня
А ось справжні джерела вітамінів — свіжі й заморожені овочі та зелень — мають бути щодня, на кожне харчування — по 100 г. І краще не один вид, а асорті овочеве, салат (але це лише рекомендація). Квашена капуста та солоні огірки навіть узимку не замінять решту варіантів, адже їх дозволено пропонувати лише раз на тиждень. Передбачено й те, як зберігати вітаміни у продуктах: заборонено відварювати овочі за день до приготування салатів, не можна заправляти їх заздалегідь.
Фрукти теж щодня
Замість установки дати «щось одне вітамінне» чіткі норми: не лише овочі, а й фрукти мають бути щодня, свіжі чи заморожені (по 100 г порція). А раз на тиждень хоча б 25 г сушених фруктів та ягід (наприклад, на узвар). На сніданок двічі на тиждень заплановані соки, але обов’язково без додавання цукру та підсолоджувачів. Загалом три чверті їжі дитини мають становити продукти рослинного походження.
Напої не будуть підсолоджувати
Ще одна незвична для сучасних дітей заборона: напої більше не можна підсолоджувати. Тож двічі на тиждень діти питимуть чай без цукру чи його замінників, а ще двічі — какао з молоком. Знов-таки підказка є в новому меню: лимонад, цикорієвий напій, липовий чай, чай з мелісою, масала, каркаде без цукру пити легше, бо вони мають власний яскравий смак.
Каші — основний гарнір
І на сніданок, і на обід пропонують готувати злакові каші та макарони з вищим вмістом харчових волокон. Їх замінюватимуть лише два-три рази на тиждень страви з бобових та один-два рази — з картоплі. Також рекомендують віддавати перевагу кашам з вищим вмістом харчових волокон: скажімо, гречаній крупі замість рисової.
Рибні дні повертаються
Рибу мають давати двічі на тиждень.
Сосиски на сніданок — це минуле
Раніше в раціоні школярів п’ята частина всіх страв з м’яса припадала на ковбасу та сосиски. Зі шкільного харчування їх взагалі вилучили через високий вміст солі. Птицю (курку чи індичку) даватимуть переважно на сніданок та ще один раз на тиждень на обід. М’ясо на обід має бути тричі на тиждень.
Рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освітии серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі
Пам’ятка для батьків про коронавірус
Шановні батьки, пам’ятайте:
- Якщо Ваша дитина захворіла, а саме: у неї температура, кашель, нежить, - ви повинні залишити дитину вдома.
- У разі підозри чи хвороби на COVID – 19, контакту з хворим, повідомити про це класного керівника/ медичного працівника або адміністрацію закладу.
- Нагадуйте дитині дотримуватись дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.
- У разі появи небезпечних симптомів звернутися до лікаря.
Залишайтеся здоровими!
Шановні батьки!
У зв'язку із впровадженням карантину навчальний процес відбувається за допомогою таких електронних ресурсів: Viber, Telegram, Facebook.
Групи на цих ресурсах створені класними керівниками по кожному класу.
Долучайтесь до навчання, допомагайте нашим дітям оволодівати новими знаннями.
Якщо виникатимуть запитання - телефонуйте класним керівникам, вихователям. Ми завжди раді допомогти!
Шановні батьки!
З 16 березня по 05 квітня 2020 року у нашому освітньому закладі оголошено карантин. Протягом цього періоду:
- Дітям не варто знаходитись у громадських місцях, транспорті, збиратись групами.
- Після перебування на відкритому повітрі – ретельно вимити руки з милом. Антисептики неефективні, бо знищують тільки бактеріальну інфекцію.
- При найменших ознаках застуди (підвищення температури тіла, катаральні явища) звертатись до сімейного лікаря, хворому одягнути захисну маску.
- Найкраще, що може зробити ваша дитина в цей період – покращити свої знання шляхом самоосвіти та за допомогою дистанційного навчання вдома.
Шановні батьки!
Зарахування учнів (вихованців) до нашого закладу здійснюється за наказом директора на підставі таких документів:
- витягу інклюзивно-ресурсного центру;
- заяви батьків або осіб, які їх замінюють.
Ласкаво просимо!
телефон для довідок: 0613776149